Sbíráme víčka

Sběr víček pro nás zařídila jedna naše moc hodná kamarádka, které tímto moc děkujeme. Sami bychom se do toho asi nikdy nepustili. 
Proč víčka? 
Víčka od PET lahví se vyrábí ze silného plastu, který se následně dá dobře zpracovat. Specializované firmy jej proto vykupují jako surovinu. 
Jak sbírat? 
Sbírejte víčka od libovolných PET lahví různých nápojů, ať už ve škole, v práci nebo doma a následně nám je můžete předat na nějaké odběrové místo, napsat e-mail, zavolat a my si je můžeme přijet v okolí Pardubic, Hradce Králové, Přelouče, Chrudimi vyzvednout. Až budeme mít dostatečné množství, víčka se odvezou a penízky za ně firma převede na transparentní účet zřízený pro Elišku. Předání víček si s námi můžete kdykoliv domluvit telefonicky nebo e-mailem na uvedených kontaktech. 
Jaká víčka sbírat? 
Sbírají se vesměs všechna plastová víčka z PET nápojů – minerálek, mléka, džusů, šťáv, jogurtových nápojů apod. Sběrem plastových víček pomůžete Elišce financovat rehabilitační a kompenzační pomůcky, speciální hračky, rehabilitační pobyty, a tím přispějete ke zlepšení jejího zdravotního stavu a lepšímu životu. Prosíme abyste nic jiného k plastovým víčkům nedávali, je to pro nás pak hodně časově náročné vše přebírat a třídit a vyhazovat odpadky, které k plastovým víčkům nepatří.

Kromě sběru plastových víček můžete pomoci Elišce i sběrem papíru, hliníku, železa apod. To vše nám vykupuje fy Jarý s.r.o. Papír se sbírá kancelářský, noviny, časopisy, letáky apod. nesbíráme žádné kartony, krabice, krabičky od cigaret, papírové kapesníky, mastné či jinak znečištěné papíry.

Z hliníku se nejčastěji sbírají hliníkové plechovky, víčka od jogurtů, apod. hliník – alobal všichni známe, jde zmačkat, roztrhnout, nepřitahuje magnet, sbírá se pouze čistý hliník, pokud je v kombinaci s plastem, papírem jako některá víčka od jogurtů tak nám ho nevykoupí, takový hliník už se nedá dále zpracovat. Pozor né vše co se třpytí je hliník 🙂

Železné mohou být také nějaké plechovky, poznáte to že se k nim přitáhne magnet, dále víčka od piva apod. Ceník a co vše se vykupuje najdete na stránkách https://www.jary.cz/ceniky. Moc děkujeme, že s námi pomáháte třídit odpad a ještě tím pomůžete Elišce, aby získala finance na potřebné rehabilitace a pomůcky.