Klimkovice – Reha Klim Aktiv Junior

 
 
Klimkovice únor 2021 🥰
 
… naši drazí přátelé, kamarádi, naši strážní andělé, chceme Vám moc a moc poděkovat za Vaši velikánskou pomoc 🙏💗 díky které může Eliška pravidelně celý rok jezdit na rehabilitační pobyty a pořizovat potřebné pomůcky.
V únoru byla Eliška celý měsíc v lázních v Klimkovicích 💗 na intenzivním rehabilitačním pobytu. Na rehabilitační pobyt mohla jet díky Vám všem dárcům a díky nadaci Konto Bariéry + ČSOB 🥰
Do Klimkovic jsme měli jet už v prosinci, ale lázně se zavíraly, a tak jsme měli nastupovat v lednu, ale to jsme pro změnu zase nemohli jet my kvůli covidu 😞, naštěstí jsme odjeli v únoru 🥰 Pobyt se velmi vydařil, Eliška moc pěkně spolupracovala a na všech terapiích byla chválená 🙏💗.
Vzhledem k situaci jaká je u nás i na Slovensku (kam jsme měli jet na další rehabilitační pobyty), jsme si uvědomovali, že na nějakou dobu je to pro Elišku poslední intenzivní rehabilitační pobyt a nevíme, kdy budeme moci na další jet 😞. Proto jsme si užívali každý den a snažili se maximálně nasát atmosféru a potřebné informace, abychom v rámci možností mohli co nejlépe s Eliškou pracovat nyní doma, i když to nikdy nebude stejné jako s vyškolenými terapeuty. Velmi nás to mrzí, protože se Eliška opět posunula ve svém vývoji, je moc šikovná, ale pokud nebude moci dlouhou dobu být opět v rukách profíků, bude to bohužel znát 😞.
Budeme se moc snažit s ní co nejlépe pracovat, ale věřte, že to není vůbec jednoduché, Eli má 7 let, 28kg a 130 cm a většinou s ní pracují 2 terapeuté, doma s ní většinou můžeme pracovat pouze jeden z nás, protože 🙏💗 ten druhý chodí do práce. Budeme nadále shánět i nějaké jiné alternativy a možnosti cvičení a rehabilitací, ale pobyty mají klienti na půl roku až rok dopředu objednané, a tak bude těžké něco sehnat.
Většina pobytů v ČR je i dražší, než platíme na Slovensku, v ČR stojí kolem 60.000 – 80.000 Kč za pobyt a s tím jsme nepočítali. Aby těch starostí s korunkama nebylo málo, tak jsme dnes uhradili fakturu přes 40.000 Kč za nutnou úpravu ortéz, protože Eliška vyrostla více než se předpokládalo a ortézy byly už krátké. Jenže s tak vysokou částkou, a tak brzy jsme vůbec nepočítali 😞.
Máme proto na vás velikánskou prosbu, PROSÍME 🙏💗 pokud byste měli nějaký nápad, jak sehnat korunky pro Elišku na nákladné rehabilitace v ČR a korunky na případné další úpravy ortéz (protože bohužel Eliška asi zase vyroste), abychom se nemuseli bát, že budeme muset přerušit léčbu, která teď Elišce velmi pomáhá, budeme vám nesmírně vděční 🥰.
Bohužel většina nadací má nyní málo finančních prostředků a dlouhé lhůty na vyřízení žádostí, protože pomáhají i na místech a v oblastech, kde to nebylo dříve potřeba, a také žádné charitativní akce se nyní nemohou konat 😞.
Budeme moc rádi 🥰 za každé sdílení našeho příspěvku, aby se naše prosba dostala k co nejvíce lidem, kteří by mohli pomoci. Pokud byste věděli o nějaké firmě, podnikateli, společnosti, která by mohla a chtěla finančně přispět není problém vystavit Darovací smlouvu na náš spolek CDKL5.
Děkujeme moc za Vaši podporu a pomoc … děkujeme všem také za sdílení příspěvku … to je také velká pomoc 🙏💗
Z celého srdce Vám moc děkujeme,
Eliška, Luboš a Alena Novotní

 

 

V roce 2016 jsme absolvovali díky dárcům 2 pobyty na 14 dní v Klimkovicích s programem Reha Klim Aktiv Junior 🙂

Základem tohoto programu je 1,5 h cvičení 5 x týdně s fyzioterapeutem – v našem případě s Andrejkou Milerovou, kterou si naštěstí Eliška od začátku oblíbila 🙂 Cvičení zahrnuje bazální stimulaci, protažení, cvičení na míči, bobath válcích, s vzduchovými dlahami a dalšími různými pomůckami dle potřeb pacienta.

Další pro nás důležitou procedurou je snoezelen, ergoterapie, logopedie. Snoezelen je pro Elišku vhodný černý – individuál, moc se jí líbí a je částečně relaxační, terapeutky mění a střídají různé pomůcky jako houpací síť, aromaterapii, zvukové a světelné hračky a pomůcky, hmatové pomůcky apod. Ergoterapie je pro Elišku vhodná Basic a často při ní Eliška relaxuje na hudebním – vibračním lůžku. Při logopedii jsme měli velké štěstí, že naše milá paní logopedka má zkušenosti s dívkami s Rett syndromem a proto přesně ví, jak s Eliškou pracovat a výsledky jsou vidět 🙂

Dalšími procedurami jsou vertikalizace ve stojanu, cvičení 3D, hipoterapie, motomed 🙂

Z vodních procedur Eliška navštěvuje jodové koupele a bazén. Fajnová procedura je masáž končetin nebo celého těla.

Z dosud navštívených lázních a absolvovaných pobytů se nám v Klimkovicích nejvíce líbilo a Eliška díky těmto pobytům udělala největší pokroky 🙂

Doufáme, že budeme moci Klimkovice díky všem, co nám pomáhají, dárcům a nadacím pravidelně navštěvovat 🙂